بامَن 24

آموزش پرداخت عوارض خودرو خراسان رضوی به صورت آنلاین و نحوه محاسبه آن

آموزش پرداخت عوارض خودرو خراسان رضوی به صورت آنلاین و نحوه محاسبه آن

سامانه پرداخت غیر حضوری عوارض خودرو شهرداری مشهد به منظور تسهیل در پرداخت غیر حضوری عوارض، حذف سفرهای زائد درون شهری، کاهش هزینه و آلودگی های زیست محیطی و کمک به بهره وری راه اندازی شده است.

برای اینکه بتوانید از طریق این سامانه، عوارض خودرو خود را پرداخت کنید، اگر خودرو شما دارای پرداختی شهرستان ها است، باید یکبار به مراکز وصول عوارض مراجعه کرده و پرونده خود را کامل کنید. هم چنین می‌توانید با ورود به بخش تشکیل پرونده خوداظهاری در بالای صفحه اقدام به تشکیل پرونده نمایید. بعد از آن پیامکی مبنی بر انجام عملیات تشکیل پرونده به شما داده می شود.

خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبوض را با بامن۲۴ تجربه کنید

عوارض خودرو چیست؟

عوارض و مالیات‌های شهری در زمره مبالغی است که مدیریت شهری با اتکا به آن، امورات شهر را مدیریت می‌کند و هرگونه خللی در این زمینه باعث نارسایی در ارائه خدمات شهری می‌شود. همه‌ی خودروها به دلیل عبور و مرور در سطح شهر عوارض پرداخت می‌کنند و شهرداری این عوارض را در جهت طرح‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی مانند خیابان‌سازی و آسفالت پیاده روها و… به کار می‌گیرد.

حتماً بخوانید: راهنمای گام به گام رسیدگی به درخواست بسته حمایت معیشتی

عوارض خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

به استناد تبصره 6 ماده 42 از فصل نهم قانون ماليات بر ارزش افزوده مبناي محاسبه مبلغ عوارض ساليانه خودروهاي سواري توليد داخل، قيمت فروش كارخانه و براي خودروهاي وارداتي، مجموع ارزش گمركي و حقوق ورودي مي باشد، که همه ساله براساس آخرين مدل خودروها توسط سازمان امور مالياتي كشور به شهرداري ها ابلاغ مي گردد.

عوارض خودرو را چگونه پرداخت کنیم؟

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد، در راستای توسعه خدمات  غیر حضوری و نیل به شهر الکترونیک به منظور جلوگیری از ترددهای غیر ضروری، کاهش ترافیک و آلودگی هوا، امکان پرداخت عوارض خودرو بصورت آنلاین را برای کلیه شهروندان مشهدی مالک خودرو از طریق این درگاه فراهم آورده است.

حتماً بخوانید: صفر تا صد پیگیری کارت سوخت

توجه:
در تمامی مراحل راهنمای مختصر به رنگ آبی در بالای صفحه نمایش داده شده است. هنگام انجام عملیات پرداخت به نکات اعلامی به رنگ قرمز که در پایین راهنمای آبی رنگ ظاهر می شود، توجه ویژه داشته باشید.

مراحل پرداخت عوارض خودرو به صورت آنلاین

ابتدا وارد سامانه پرداخت غیر حضوری عوارض خودرو شهرداری مشهد شوید. در صورتیکه قبلاً تشکیل پرونده داده و یا پرداختی در شهرستان مشهد داشته اید و یا از طریق تشکیل پرونده خود اظهاری اقدام به تشکیل پرونده نموده اید، فرم صفحه اصلی را پر کنید.

در این مرحله جستجو بر اساس شماره شاسی و موتور یا شماره پلاک و کد ملی انجام می‌شود. اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و دکمه “جستجو کن” را بزنید.

عوارض خودرو

اگر در جستجوی انجام شده، خودروی شما در بانک اطلاعاتی انجام شود، اطلاعات آن در پایین صفحه ظاهر می‌شود. روی ردیف مربوط به خودروی خود کلیک کنید و گزینه “محاسبه عوارض” را انتخاب کنید.

عوارض خودرو

در صورتی که قبلا پرداخت انجام داده‌اید، در این مرحله بعد از انتخاب خودرو، روی دکمه “رهگیری پرداخت” کلیک کنید و پرداخت عوارض خودرو را رهگیری کنید.

در صفحه باز شده اطلاعات کامل خودرو انتخابی شما نمایش داده می‌شود. درصورت مشاهده مغایرت، به این بخش رجوع کنید.

در این مرحله شما روش دریافت مفاصا و برچسب حاصله از عملیات پرداخت غیر حضوری را بر اساس جعبه انتخاب وسط صفحه انتخاب کرده و اطلاعات خود را جهت این امر بطور کامل و صحیح در فیلدهای مربوطه که تصویر آن در زیر آمده است، وارد می نمایید. در ادامه روی دکمه “انجام پرداخت از طریق درگاه بانکی آسان پرداخت” کلیک کنید.

عوارض خودرو

در این صفحه اطلاعات بانکی خود را وارد نموده و گزینه “پرداخت” را انتخاب کنید.

عوارض خودرو

در مرحله پایانی صفحه تسویه حساب نمایش داده می‌شود که در آن اطلاعات کاملی از پرداخت عوارض خودرو خود را مشاهده می‌کنید. اگر تمایل دارید، روی گزینه چاپ بزیند تا برایتان چاپ شود.

عوارض خودرو

حتماً بخوانید: استعلام اینترنتی و پیامکی نمره منفی گواهینامه| چطور اعتراض کنیم؟

درصورت مشاهده مغایرت اطلاعات چه کنیم؟

در صورتی که اطلاعات نمایش داده شده، با اطلاعات خودروی شما مغایرت دارد، با ارائه مدارک خودرو به صورت حضوری به یکی از مناطق یا نواحی شهرداری که در جدول زیر آمده است، مراجعه کنید. هم چنین می‌توانید کارتکس خود را به شماره 7678929 فکس نمائید.

ردیف نام منطقه آدرس تلفن
1 شعبه مرکزی میدان راهنمایی- ابتدای بلوار شهید صادقی 37678929
2 شهرداری منطقه 2 بلوار حر عاملی ابتدای بلوار شهید کریمی 31293340
3 شهرداری منطقه 2 ناحیه 1 نبش هدایت شرقی3 31293340
4 شهرداری منطقه 4-ناحیه 2 بابانظر35 داخل بوستان بسیج 31294018
5 شهرداری منطقه 5 نبش میرزا کوچک خان 15 31297357
6 شهرداری منطقه 7 بلوارجمهوری اسلامی- تقاطع پروین اعتصامی 31294776
7 شهرداری منطقه 8 میدان عدل خمینی – ابتدای فیاض بخش 31295178
8 شهرداری منطقه 9- ناحیه 2 بلوار وکیل آباد – نبش اقبال لاهوری 2 35090330
9 شهرداری منطقه 10 قاسم آباد- تقاطع اندیشه و استاد یوسفی
10 شهرداری منطقه 11 بلوار فرهنگ- فرهنگ 42 38936055
11 مرکز تعویض پلاک بلوارساجدی -تعویض پلاک 37633371
12 مرکز تعویض پلاک 2 جاده قدیم نیشابور بعد از پادگان قدس – ابریشم 5 33121011
13 معاینه فنی حافظ حد فاصل میدان حافظ و پل غدیر- جنب سازمان پسماند 33867981
14 معاینه فنی حافظ بلوار امام خمینی- پست مرکزی 385115131

مودیان گرامی: عدم پرداخت بموقع عوارض سالیانه بر اساس قانون تبصره ( و) ماده 46 (مالیات بر ارزش افزوده) پرداخت مالیات و عوارض موضوع ماده (43) این قانون، پس از موعد مقرر موجب تعلق جریمه ای معادل 2 درصد (2%) به ازاء هرماه نسبت به مدت تاخیر خواهد بود و این جرایم قابل بخشودگی نمی باشد.

درگاه های ارتباطی با واحد عوارض خودروی شهرداری مشهد

آدرس : مشهد-  میدان شهداء- ساختمان شمس-  اداره کل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد
کدپستی : 913875365
تلفن : 32282746-051
نمابر: 32282747-051
ساعت  کاری: همه روزه به جزء پنج شنبه ها  7 الی  14    پنج شنبه ها: 7 الی 13

راهنمای صدور قبض اظهارنامه مالیاتی و پرداخت قبض مالیات

پرداخت قبض مالیات

جهت خرید شارژ، بسته اینترنت و استعلام قبوض از طریق لینک زیر به سامانه بامن۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن بامن۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود اپلیکیشن پرداخت قبض بامن۲۴ از کافه بازار

دانلود مستقیم اپلیکیشن بامن۲۴

وب‌سایت خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبض بامن۲۴

از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم.

2.6/5 - (9 امتیاز)