بامَن 24

روش های پرداخت قبض

با تمامی روش های الکترونیکی پرداخت قبض آشنا شوید

در عصر ارتباطات خوشبختانه با شیوه های جدید پرداخت الکترونیکی، برای پرداخت قبوض شهری دیگر نیازی به مراجعه حضوری به بانک ها نیست و شما می توانید از بین روش های در دسترس، راحت ترین روش را برای پرداخت قبوض انتخاب کنید. در این نوشته قصد داریم تا جدیدترین و ساده ترین روش های پرداخت غیر حضوری قبوض را به شما معرفی کنیم. در ادامه نوشته با ما همراه باشید..

شناسه قبض و شناسه پرداخت

قبوض شهری (قبض آب، قبض برق، قبض تلفن، قبض گاز، قبض عوارض شهری، قبض جریمه خودرو و دیگر قبوض) هر کدام دو شماره با عنوان «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» دارند که جهت پرداخت الکترونیکی و پرداخت غیر حضوری این قبض‌ها استفاده می‌شود.

شناسه پرداخت: شناسه پرداخت مشخص‌ کننده اطلاعات مبلغ، سال و دوره قبض است.

شناسه قبض: شناسه قبض کد یکتای مربوط به قبض است که حاوی اطلاعات زیر است:

 • نوع خدمت: آب، برق ….
 • کد شرکت مربوطه مانند: برق کاشان
 • شماره اشتراک

در آخر هر یک از شناسه‌ها ۱ یا ۲ رقم کنترل وجود دارد که در صورتی‌ که مشتری حتی یکی از شماره‌ها را اشتباه وارد کند دستگاه با محاسبه رقم کنترل، اشتباه را تشخیص داده و پیغام خطا می‌دهد و از مشتری می‌خواهد مجددا شماره صحیح را وارد کند.

شیوه‌های مختلف پرداخت الکترونیکی قبوض:

روش های مختلفی برای پرداخت الکترونیکی قبوض وجود دارند که ما در این جا به بررسی آن ها می پردازیم. این روش ها عبارتند از:

روش های پرداخت قبوض

۱. پرداخت قبوض با تلفن بانک

یکی از دسترس‌ترین ابزارها برای پرداخت غیرحضوری قبوض، تلفن است. شما می‌توانید از طریق تماس با شماره تلفنبانک بانک‌ها یا از طریق شماره‌های اختصاصی پرداخت تلفنی قبوض، قبض‌های خود را پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که برای پرداخت تلفنی قبوض، علاوه بر شناسه پرداخت و شناسه قبض، به شماره کارت بانکی خود (شمار ۱۶ رقمی روی کارت) و رمز دوم کارت بانکی خود نیاز دارید؛ در صورت نداشتن رمز دوم، می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک خود، رمز دوم را دریافت کنید.

۲. پرداخت قبوض با خودپرداز

برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز نیازی نیست که خودپرداز حتما با کارت بانکی شما از یک بانک باشند. در صورتی که کارت شما عضو شبکه شتاب باشد می‌توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز هر یک از بانک‌ها برای پرداخت قبوض خود اقدام کنید. برای پرداخت قبوض با دستگاه خودپرداز به کارت بانکی خود و رمز اول کارت خود نیاز دارید.

اگر نیاز به آموزش دقیق نحوه پرداخت قبوض با خودپرداز دارید، می‌توانید از صفحه “نحوه پرداخت قبوض با استفاده از خودپرداز” کمک بگیرید.

نکته: در صورتی که دستگاه خودپرداز به بارکدخوان مجهز باشد و قبض شما هم بارکد داشته باشد، می‌توانید به جای وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، بارکد قبض را جلوی محل مشخص شده در خودپراز نگه دارید تا دستگاه به صورت خودکار قبض شما را شناسایی کند؛ در این صورت پس از شناسایی نوع قبض و مبلغ قابل پرداخت را روی صفحه نمایش نشان می‌دهد.

۳. پرداخت قبوض با همراه‌بانک

تقریبا همه بانک‌ها در نرم‌افزار یا اپلیکیشن همراه‌بانک خود، سرویس پرداخت قبوض را به مشتریان خود ارائه می‌کنند. برای این کار ابتدا باید اپلیکیشن همراه‌بانک نسخه مناسب تلفن‌همراه خود را دریافت و نصب کنید و سپس علاوه بر دیگر خدمات همراه‌بانک خود، قبوض خود را نیز غیرحضوری پرداخت کنید.

۴. پرداخت قبوض با کارت‌خوان

علاوه بر شیوه‌های گفته شده، چنانچه به دستگاه کارت‌خوان دسترسی دارید، می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان نیز قبوض خود را پرداخت کنید. ساده است:

 • کارت را در دستگاه کارت‌خوان وارد کنید.
 • گزینه پرداخت قبوض را انتخاب کنید.
 • شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید. سپس دستگاه کارت‌خوان مبلغ قبض را نمایش می‌دهد.
 • در صورتی که مورد تایید شماست، رمز کارت خود (رمز اول) را وارد کنید.
 • دستگاه پس از انجام عملیات به شما یک رسید تحویل خواهد داد. قبض شما پرداخت شد.

راهنمای صدور قبض اظهارنامه مالیاتی و پرداخت قبض مالیات

پرداخت قبض مالیات

۵. پرداخت اینترنتی قبوض

اگر در منزل یا محل کار به اینترنت دسترسی دارید یکی از راحت‌ترین شیوه‌ها برای پرداخت قبوض، پرداخت اینترنتی قبوض است. اگر تاکنون قبوض خود را اینترنتی پرداخت نکرده‌اید باید بدانید که برای پرداخت اینترنتی قبوض به شماره ۱۶ رقمی روی کارت، رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، تاریخ انقضای کارت بانکی، CVV2 نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، به شناسه قبض و شناسه پرداخت قبضی که قصد پرداختش را دارید نیز نیاز دارید.

در صورت داشتن این اطلاعات، برای پرداخت اینترنتی قبض خود به آدرس اینترنتی بانک خود مراجعه کنید.

پرداخت آنلاین قبض در با من 24

توجه داشته باشید که تقریبا همه بانک‌ها برای پرداخت قبوض یک صفحه مجزا دارند که بدون هیچ رمز عبوری می‌توانید وارد آن شوید و قبوض را پرداخت کنید. اما چنانچه بانک مورد نظر شما چنین قابلیتی ندارد، احتمالا برای پرداخت اینترنتی قبوض از سایت آن بانک، باید وارد اینترنت بانک آن بانک بشوید.

 • پس از ورود به صفحه پرداخت قبوض بانک خود، باید اطلاعات مورد نظر را وارد کنید (شناسه قبض، شناسه پرداخت، شماره کارت و …)
 • معمولا پس از وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، اطلاعات قبض شامل مبلغ قبض و نوع خدمات (برق، گاز و…) نمایان می‌شود.
 • برای تکمیل پرداخت باید رمز دوم کارت را وارد کنید.
 • پس از پرداخت، تاییدیه قبض شامل کد رهگیری نمایش داده می‌شود، این شماره را یادداشت کنید یا آن را اسکن کنید برای روز مبادا نگه دارید (بسته به بانکی که از سرویس آن استفاده می‌کنید، این تاییدیه ممکن است برای ایمیل شما ارسال شود).

قبض خود را چگونه پرداخت کنیم؟ با مراجعه به سامانه بامَن ۲۴ می توانید صورتحساب قبوض شهری، جریمه رانندگی، مالیات و عوارض شهرداری خود را مشاهده و پرداخت نمایید.

۶. پرداخت پیامکی قبوض

یک گزینه دیگر براد پرداخت قبوض، پرداخت پیامکی قبوض است. فرمت پیامک و شماره پیامک بانک خود را در زمان فعال کردن سرویس اس‌ام‌اس، تحویل بگیرید. برای پرداخت پیامکی قبض خود، می‌توانید پیامک را با فرمت اعلام شده بانک مورد نظر، به شماره‌ای که بانک اختصاص داده ارسال ‌کنید.

همچنین برای داشتن اطلاعات بیشتر در رابطه با قبوض، مقاله دیگر ما با عنوان با قبض و شیوه های مشاهده و پرداخت آن آشنا شوید را بخوانید.

حذف قبض کاغذی تلفن ثابت و فعالسازی پیامک قبض تلفن ثابت

7. پرداخت با اپلیکیشن های پرداخت قبض

جهت خرید شارژ، بسته اینترنت و استعلام قبوض از طریق لینک زیر به سامانه بامن ۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن بامن ۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود اپلیکیشن پرداخت قبض بامن ۲۴ از کافه بازار

دانلود مستقیم اپلیکیشن پرداخت قبض بامن ۲۴

وب‌سایت خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبض بامن ۲۴

از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم.

2.9/5 - (71 امتیاز)