بامَن 24

قبض الکترونیکی

📜 نحوه دریافت قبض برق از طریق پیامک و پرداخت قبض برق

از خرداد ماه سال 1398 طرح ملی قبض سبز رونمایی شد و از اول مهرماه به تدریج روند حذف قبض کاغذی برق شروع شد. این طرح به منظور ارتقاء شطح خدمات و رفاه مشترکین، ارائه خدمات غیرحضوری، صرفه جویی اقتصادی و حفظ محیط زیست آغاز شد.

قبض خود را چگونه پرداخت کنیم؟ با مراجعه به سامانه بامَن ۲۴ می توانید صورتحساب قبوض شهری، جریمه رانندگی، مالیات و عوارض شهرداری خود را مشاهده و پرداخت نمایید.

در این بین ممکن است برخی افراد شماره خود را برای دریافت قبض الکترونیکی برق ثبت نکرده باشند؛ در ادامه به چگونگی ثبت درخواست برای دریافت قبض الکترونیکی برق نیز پرداخته‌ایم.

شناسه پرداخت و شناسه قبض را از کجا پیدا کنیم؟

تمامی قبض های شهری ( قبض آب، قبض برق، قبض تلفن، قبض گاز، قبض عوارض شهری، قبض جریمه راهنمایی رانندگی و مالیات) دارای شناسه قبض و شناسه پرداخت هستند؛ “شناسه قبض” و “شناسه پرداخت” در پرداخت های اینترنتی و غیرحضوری استفاده می‌شوند.

شناسه پرداخت قبض برق

شناسه پرداخت اطلاعات سال، دوره و مبلغ قبض برق را مشخص می‌کند.

شناسه قبض برق

شناسه قبض کد یکتایی است که مشخص کننده اطلاعات نوع خدمت (برق، آب و …)، کد شرکت مربوطه و شماره اشتراک است.

قبض برق

در آخر هر یک از شناسه‌ها یک یا دو رقم کنترل وجود دارد. درصورتی‌که مشتری حتی یکی از شماره‌ها را اشتباه وارد کند دستگاه با محاسبه رقم کنترل، اشتباه را تشخیص داده و پیغام خطا می‌دهد و از مشتری می‌خواهد مجدداً شماره صحیح را وارد کند.

حتما بخوانید: چه روش هایی برای پرداخت الکترونیکی قبض وجود دارد

چگونه درخواست خود برای دریافت قبض برق از طریق پیامک را ثبت کنیم؟

برای بیشتر مناطق کشور قبض کاغذی برق حذف شده است و مشترکین قبض برق خود را از طریق پیامک دریافت می‌کنند. اما اگر تاکنون قبض برق را از طریق پیامک دریافت نکرده‌اید، باید از روش زیر برای دریافت قبض پیامکی برق اقدام کنید.

ارسال #شناسه قبض*1 به سرشماره 10001521

قبض برق

مستأجرها چه کنند؟

اگر مستأجر هستید و قصد نقل مکان دارید به روش‌های زیر عمل کنید:

۱- [#شناسه قبض محل سکونت قبلی*۲] را به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ ارسال کنید تا فرآیند ارسال قبض آن شماره شناسه برای شما متوقف شود.

۲- سپس مجدداً [#شناسه قبض محل سکونت فعلی*۱] را به شماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ بفرستید.

 توجه: طبق اعلام وزارت برق از یکم مهرماه سال جاری قبض برق به صورت پیامکی تنها با سرشماره ۱۰۰۰۱۵۲۱ برای مشترکان ارسال خواهد شد. بنابراین اگر از شماره دیگری پیامکی تحت عنوان قبض برق به همراه لینک مستقیم پرداخت به شماره تلفن همراهتان ارسال شد به هیچ عنوان به آن اعتنایی نکنید و مساله را به مسئولان مربوطه اطلاع دهید.

چگونه از طریق پیامک نسبت به پرداخت قبض برق اقدام کنیم؟

ساده ترین روش پرداخت قبض برق، مراجعه به سامانه بامن۲۴ است. با اطمینان خاطر و در کمترین زمان پرداخت خود انجام دهید. دریافت قبض دیگر اشتراک ها نیز از طریق پیامک امکان پذیر است. در سامانه بامن24 از طریق اپلیکیشن و وبسایت می توانید نسبت به دریافت و پرداخت قبوض خود اقدام نمایید. جهت دریافت اپلیکیشن بامن24 از طریق وبسایت و یا کافه بازار اقدام نمایید.

از خدمات منحصر به فرد بامَن ۲۴ برای خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبوض بهره ­مند شوید.