بامَن 24

پرداخت قبض موبایل

همه چیز درباره صورتحساب موبایل که باید بدانید!

شاید شما هم یکی از مشترکان همراه اول و یا دائمی سایر اپراتور های ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در ایران باشید و شاید تاکنون برای شما این سوال پیش آمده باشد که صورتحساب سیم کارت های دائمی چگونه محاسبه می شوند و یا هرکدام از آیتم های موجود در این قبض دارای چه معنایی است و یا چگونه محاسبه می شوند.

با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب به این مبحث مهم بپردازیم.

برای اینکه از چگونگی محاسبات قبض تلفن ثابت، قبض همراه اول و قبض ایرانسل مطلع شویم، تعاریف و محاسبات صورتحساب های دوره ای همراه اول را با یکدیگر مرور می کنیم.

آبونمان

آبونمان همان هزینه اشتراک است که به صورت ماهانه پرداخت شده و بر همین اساس در صورت حساب همراه اول، هر ماه ۶۳۰۰ ریال برای هر مشترک منظور می شود.

مکالمه

در این زمینه به ازای هر دقیقه مکالمه درون شبکه ای یا مکالمه با تلفن ثابت رقمی معادل ۵۷۰ ریال در حساب مشترک منظور شده و ۶۲۵ ریال هم به ازای هر دقیقه مکالمه خارج از شبکه برای سیم کارت های دائمی همراه اول منظور می شود.

قبض موبایل خود را چگونه پرداخت کنیم؟ با مراجعه به سایت بامَن ۲۴ می توانید صورتحساب دایمی همراه اول، ایرانسل، تلفن ثابت و قبوض شهری خود را مشاهده و پرداخت نمایید.

خارجه

تماس‌های صادره از ایران که مقصد آن (مخاطب) شماره تلفن ثابت یا همراه کشور دیگری باشد هم هزینه هایی دارند که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رومینگ می توان به نوشته مرتبط با رومینگ بین الملل بامن۲۴ مراجعه نمایید.

پیام کوتاه

با ارسال هر پیامک فارسی ۸۹ ریال به ازای هر قسمت پیام فارسی و ۲۲۲ ریال به ازای هر پارت لاتین به حساب اپراتور واریز می شود.

بسته‌های اینترنت

برای اطلاع از نوع و تعرفه بسته‌های تشویقی اینترنت مشترکان می توانند از طریق ارسال پیامک به ۸۰۸۰ و یا شماره‌گیری #۱۰۰* اقدام کنند.

اینترنت تعرفه عادی

در صورت عدم فعال سازی بسته های تخفیفی نیز به ازای هر کیلو بایت داده هزینه ای مطابق نرخ مصوب نیم ریال به حساب مشترک منظور خواهد شد.

سرویس ارزش افزوده

سرویس های ارزش افزوده که معمولا مشترکان سوالات متعددی درباره آنها دارند سرویس‌هایی هستند که بنا به درخواست مشترک فعال شده و هزینه محتوای ارسالی پس از درخواست، متناسب به نوع سرویس تعیین شده محاسبه خواهد شد. هزینه پیامکهای ارزش افزوده در اولین پیامکی که فرستاده می شود، به مشترک اطلاع رسانی می شود.

سایر هزینه‌ها

ارائه خدمات به مشترکین طبق کدهای هزینه که در پشت قبض چاپ می‌شود؛ اعم از آوای انتظار، تغییر نام، آدرس و … هزینه هایی به دنبال دارد که در قبض های مشترکان اعمال می شود.

رومینگ

استفاده از سیم کارت همراه اول در خارج از کشور رومینگ نامیده می شود. برای کسب اطلاع از تعرفه اپراتورهای طرف قرارداد، «نام یا کد کشور بدون صفر» را به ۸۰۷۰ پیامک کنید.

همچنین با ارسال پیامک با متن “R”  نام یا کد کشور بدون صفر  به ۹۹۰۰۰۹ و یا مراجعه به وب سایت همراه اول می توانید از این مورد مطلع شوید.

حتما بخوانید: با تمامی روش های الکترونیکی پرداخت قبض آشنا شوید

جمع صورتحساب

جمع صورتحساب نیز حاصل جمع مبالغ بالا را در برمی گیرد.

تخفیفات

در صورت استفاده از بسته‌ها و طرح‌های تشویقی، تخفیفات آنها در این فیلد محاسبه می‌شود.

مالیات و عوارض

مالیات و عوارض ۹ درصد مبلغ جمع صورتحساب است.

درآمد عمومی دولت

براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از ابتدای سال ۹۴، ۱۰ ریال به ازای هر پارت پیامک، افزوده شده که مبلغ مابه تفاوت در آیتم درآمد عمومی دولت محاسبه می‌شود و جزو درآمد اپراتورها نیست اما با این وجود در قبض مشترکان اعمال می شود.

مجموع

  (تخفیفات – جمع صورتحساب + مالیات و عوارض +درآمد عمومی دولت) در این قالب اعمال می شود.

بستانکاری و بدهکاری

این بخش نیز همان طور که از نام آن پیداست شامل مبالغ اضافه یا کسر پرداختی در دوره‌های پیش می شود.

کسر هزار ریال

۳ رقم آخر مبلغ پرداخت که جهت رند شدن از مبلغ کسر می‌شود.

مبلغ قابل پرداخت

مبلغی که بر اساس شناسه اعلامی باید پرداخت شود.

جهت خرید شارژ، بسته اینترنت و استعلام قبوض از طریق لینک زیر به سامانه بامن۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن بامن۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود اپلیکیشن پرداخت قبض بامن۲۴ از کافه بازار

دانلود مستقیم اپلیکیشن پرداخت قبض بامن۲۴

وب‌سایت خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبض بامن۲۴

از اینکه دیدگاه خود را در مورد پرداخت قبض با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم.

4.2/5 - (28 امتیاز)