شرایط و تعرفه های رومینگ ایرانسل در سفرهای خارجی چگونه است؟

سرویس رومینگ ایرانسل

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که به یک سفر خارج از کشور رفته باشید و در آن جا نیاز به اینترنت پیدا کنید. در این شرایط اگر از سیم کارت ایرانسل استفاده نمایید نیاز به فعالسازی رومینگ ایرانسل دارید که در ادامه نوشته به آن خواهیم پرداخت.

خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبوض را در “بامن ۲۴” تجربه کنید

رومینگ ایرانسل

رومینگ بین‌الملل عبارت است از امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صدا، تصویر، دیتا، پیام کوتاه و برقراری تماس هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدأ. به این معنی که وقتی به خارج از کشور سفر می‌کنید، نیازی نیست در کشور مبدأ سیم کارت جدید تهیه کنید. بلکه می‌توانید با همان سیم‌کارت با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد، از خدمات اپراتور خود استفاده کنید. ایرانسل علاوه بر رومینگ بین‌الملل، رومینگ پرواز را نیز برای سیم‌کارت‌های خود در نظر گرفته است. سرویس رومینگ، مکالمه، پیام کوتاه و اینترنت همراه را شامل می‌شود. به این ترتیب با داشتن سیم‌کارت ایرانسل در سفرهای خارجی و حتی در هواپیما می‌توانید تماس تلفنی برقرار کنید، پیامک بزنید و از اینترنت پر سرعت همراه استفاده کنید.

فعالسازی رومینگ ایرانسل

رومینگ ایرانسل در سفرهای خارجی

وقتی از ایران خارج می‌شوید و وارد محدوده رومینگ بین‌المللی می‌شوید، سیم‌کارت شما به صورت خودکار در حالت رومینگ قرار می‌گیرد. اگر گوشی شما به صورت خودکار قابلیت تبدیل به حالت رومینگ را نداشته باشد، لازم است آن را یک بار خاموش و روشن کنید. الیته گاهی به دلیل تفاوت باند فرکانسی، باید از گوشی دیگری استفاده کنید.

حتما بخوانید: نکات ضروری و قابل توجه در سرویس رومینگ که هر شخص باید بداند!

برای فعال‌سازی سرویس رومینگ در سفر موارد زیر را انجام دهید:

  • مطمئن شوید که ایرانسل خدمات رومینگ را در کشور مقصد ارائه می‌دهد.
  • با شماره‌گیری کد #۱*۱۱۱۱* از سیم‌کارت خود سرویس رومینگ را فعال کنید.

توجه کنید که روشن کردن گوشی تلفن همراه در حالت رومینگ از اعتبار شما کم نخواهد کرد.

برقراری تماس با رومینگ ایرانسل

بعد از فعال کردن سرویس رومینگ ایرانسل، اگر شخصی چه در ایران و چه در خارج از کشور بخواهد با شما تماس بگیرد، طوری شماره‌گیری می‌کند که انگار شما در ایران هستید. یعنی مشترکانی که در ایران هستند، به صورت عادی با شما تماس می‌گیرند. اما مشترکانی که خارج از ایران هستند، برای تماس با شما باید ۰۰۹۸ را به ابتدای شماره شما اضافه کنند. مثلاً اگر تماس‌گیرنده در ایران باشد، ۰۹٣۵١۵۵۰۴۰۰ را شماره‌گیری می‌کند و اگر تماس‌گیرنده خارج از ایران باشد، ۰۰۹٨۹٣۵١۵۵۰۴۰۰ را شماره‌گیری می‌کند.

برای تماس با شماره‌های ثابت ایران و یا خارج از کشوری که به آن سفر کرده‌اید، مانند یک تماس بین‌المللی عمل کنید. یعنی باید (شماره مورد نظر + کد شهر (بدون صفر) + کد کشور) را شماره‌گیری کنید. مثلا اگر شماره ثابت ۱۲۳۴۵۶۷۸ یاشد، شما ۰۰۹۸۲۱۱۲۳۴۵۶۷۸ را شماره می‌گیرید. برای تماس با شماره‌های کشوری که به آن سفر کرده‌اید هم مانند یک تماس معمولی در همان کشور عمل کنید.

زمانی که خارج از ایران هستید، اگر تمام تماس‌هایتان را به پیام‌گیر صوتی منتقل نکرده باشید، هر شخصی در ایران می‌تواند با شما تماس بگیرد. همچنین در زمان استفاده از سرویس رومینگ بین‌المللی، هزینه تماس‌های دریافتی را شما می‌پردازید.

ارسال و دریافت پیامک با رومینگ ایرانسل

در طول سفر به خارج از کشور می‌توانید با سیم کارت ایرانسل پیامک (SMS) بفرستید و دریافت کنید. برای ارسال پیامک روش شماره‌گیری مثل برقراری تماس است.

استفاده از اینترنت

با فعال کردن سرویس رومینگ ایرانسل، می‌توانید در هنگام سفر از اینترنت همراه نیز استفاده کنید. هزینه استفاده از این خدمات بر اساس تعرفه رومینگ از اعتبار شما کم خواهد شد. برای استفاده از اینترنت همراه دو گزینه دارید:

حتما بخوانید: اطلاع از تعرفه و هزینه های خرید اینترنت همراه و شارژ ایرانسل 

اینترنت ۳G در سایر کشورها با رومینگ ایرانسل

دسترسی کاربران به اینترنت ۳G ایرانسل در بیشتر کشورهایی که خدمات رومینگ ایرانسل در آنها ارائه می‌شود، فراهم شده است. برای اطلاع از هزینه استفاده از اینترنت همراه اپراتورهای مختلف به صفحه تعرفه‌های رومینگ ایرانسل مراجعه کنید. به علاوه می‌توانید نام کشور را (به فارسی و یا انگلیسی) به شماره ۵۵۵ ارسال کنید تا از تعرفه های رومینگ در مقصد مورد نظر اطلاع یابید.

اینترنت ۴G در خارج از کشور با رومینگ ایرانسل

اینترنت ۴G در حال حاضر در کشورهای کره جنوبی، تایوان، امارت متحده عربی و عمان  قابل دسترسی است. در آینده نزدیک تعداد این اپراتورها بیشتر هم خواهد شد. اما برای این کار لازم است سیم کارت شما از اینترنت ۴G پشتیبانی کند. اگر هنوز سیم کارت خود را ۴G نکرده‌اید، برای اطلاع از جزئیات آن به صفحه نحوه تبدیل سیم‌کارت ۳G به ۴G مراجعه کنید.

پس از سفر

همه شما مشترکان دائمی و اعتباری می‌توانید برای غیرفعال‌سازی سرویس رومینگ بین‌المللی در پایان سفر، کد #۲*۱۱۱۱* را شماره‌گیری کنید.

بسته‌های اینترنت رومینگ ایرانسل

اگر قصد سفر به یکی از کشورهای عراق، امارات متحده عربی، ارمنستان، قزاقستان، اتریش، سوئد، آلمان، فرانسه، نروژ، پاکستان، قطر، تایوان، عمان، افغانستان، عربستان سعودی، نیجریا، قبرس، اوگاندا، یمن، سوریه و آفریقای جنوبی را دارید، می‌توانید از بسته‌های اینترنتی که در جدول زیر به آنها اشاره شده، استفاده کنید. توجه کنید که پس از بازگشت به ایران، امکان ادامه استفاده از بسته‌ها وجود ندارد.

حجم (مگابایت) اعتبار (روز) قیمت (تومان) خرید بسته
۲۰ ۷ ۴۰,۰۰۰ ۱#*۱*۳*۱۱۱۱*
۵۰ ۷ ۹۰,۰۰۰ ۲#*۱*۳*۱۱۱۱*
۱۰۰ ۷ ۱۵۰,۰۰۰ ۳#*۱*۳*۱۱۱۱*

نام کشور

نام اپراتور

۲G

۳G

۴G

آلمان Telefonica  
افغانستان Roshan  
اندونزی Telkomsel
پاکستان Telenor  
تایوان Taiwan Star
تاجیکستان Tcell  
تایلند AWN
روسیه TMT
عراق تمامی اپراتورها  
عمان Oman Mobile
سوئد Telenor
سوئیس Sunrise
کره جنوبی SK
مالزی Digi
نروژ Telenor
دانمارک Telenor
استرالیا Optus
بریتانیا-فقط در جزایر جرسی(جرسی-گرنسی-آلردنی-سارک) Jersey Telekom

برای بررسی باقیمانده اعتبار بسته‌ها می‌توانید کد #۱*۴*۱*۵۵۵* را از خط ایرانسل خود شماره‌گیری کنید.

بسته‌های اینترنت رومینگ ویژه

همه مشترکان اعتباری و دائمی که قصد سفر به یکی از کشورهای زیر را دارند، در صورت استفاده از اپراتورهای زیر می‌توانند از بسته‌های اینترنتی که در جدول زیر به آنها اشاره شده، استفاده کنند.

حجم (مگابایت) اعتبار (روز) قیمت (تومان) خرید بسته
۷۵ ۷ ۲۰,۰۰۰ ۱#*۲*۳*۱۱۱۱*
۱۵۰ ۷ ۴۰,۰۰۰ ۲#*۲*۳*۱۱۱۱*
۳۰۰ ۷ ۷۵,۰۰۰ ۳#*۲*۳*۱۱۱۱*
۶۰۰ ۷ ۱۲۰,۰۰۰ ۴#*۲*۳*۱۱۱۱*
۱۰۲۴ (۱GB) ۷ ۱۸۰,۰۰۰ ۵#*۲*۳*۱۱۱۱*

نام کشور

نام اپراتور

۲G

۳G

۴G

عربستان Mobily, Zain
ترکیه Turkcell, Turk Telekom
آذربایجان Azercell
کره جنوبی SK operator
قزاقستان Kcell, Tele2
آفریقای جنوبی MTN
افغانستان MTN  
چین China Mobile, China Unicom
قبرس MTN
نیجریه MTN  
یمن MTN  
اوگاندا MTN
کامرون MTN
اتریش T- Mobile
آلمان Telekom Deutschland
مجارستان T- Mobile (Telekom)
لوکزامبورگ T- Mobile(Post) , Tango
جمهوری چک T- Mobile
تایلند True Move
ایتالیا TIM
بلژیک Proximus, Orange
سوئد Tele2
قطر Ooredoo
گرجستان Geocell
روسیه MTS, Tele2
کرواسی T-Mobile
استونی Elisa, Tele2
فنلاند Elisa
غنا MTN  
ایرلند Meteor
هند AirTel
لتونی Tele2
لیتوانی Tele2
سنگاپور StarHub
امارات متحده عربی DU
بحرین Zain  
هنگ کنگ SmarTone
فرانسه SFR

تعرفه‌های ویژه ایرانسل برای زائران اربعین ۱۳۹۸

در اربعین ۹۸ ایرانسل هر روز ۱۰ مگابایت اینترنت رایگان برای زائرین در نظر گرفته است. هم چنین پیش از خروج از مرزهای ایران، ۱۰۰ مگابایت اینترنت رایگان به زائرین تعلق میگیرد.

مشترکین ایرانسل برای فعالسازی ۱۰ مگابایت اینترنت روزانه رایگان، باید کد #۸*۱۱۱۱* را شماره گیری کنند. همین طور با شماره گیری کد #۴*۱۱۱۱*، ۱۰۰ مگابایت اینترنت روزانه رایگان در مرزهای شلمچه، مهران، خسروی و چذابه در اختیارشان قرار میگیرد.

 

مشترکان ایرانسل می‌توانند برای تهیه شارژ در عراق از طریق سامانه بامَن۲۴ اقدام به خرید شارژ نمایند.

www.baman24.ir

برای اطلاع از تعرفه های ایرانسل ویژه اربعین در سال ۹۸ کلیک کنید.

از خدمات منحصر به فرد بامَن ۲۴ برای خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبوض بهره ­مند شوید.

2 دیدگاه‌ها

  1. سلام
    من با سيم كارت ايرانسل خودم در كشور اتريش هستم رومينگ فعال است اس أم اس هم دريافت ميكنم و هم ميتوانم بفرستم فقط با تلفنم نه ميتونم زنگ بزنم !!! و نه كسى ميتونه بهم زنگ بزنه !!!!؟ در ضمن سيم كارتم رو هم ٥٠٠٠٠٠ ريال شارژ كردم و مشكل شارژ ندارم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید