بامَن 24

آزادسازی سهام عدالت

جهت آزادسازی سهام عدالت اینجا کلیک کنید

مشمولان سهام عدالت می‌توانند جهت آزادسازی سهام عدالت خود اقدام کنند، در ادامه آزادسازی سهام عدالت و مشاهده صورت وضعیت سهام عدالت آموزش داده شده است.

آموزش ثبت شماره شبا برای واریز سود سهام عدالت

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: افرادی که تمایل دارند مدیریت سهامشان با خودشان باشد، از امروز به سامانه سهام به آدرس www.samanese.ir رجوع کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: اولین ابلاغیه این است که مردم به دو گروه تقسیم می‌شوند. افرادی که تمایل دارند مدیریت سهامشان با خودشان باشد، از فردا به سامانه سهام عدالت تحت عنوان www.samanese.ir رجوع کنند و با انتخاب کد ملی اعلام کنند که تمایل دارند سهام شرکت سرمایه پذیر سهام عدالت را خودشان مدیریت کنند.

وی ادامه داد: بنابراین برای افرادی که ابراز تمایل می‌کنند سهام به نام خودشان خواهد شد و متناسب با آن مالکیت و مدیریت نیز بر عهده مردم خواهد بود.

چه کسانی باید در سامانه سهام عدالت ثبت نام کنند؟

علیرضا صالح در پاسخ به این سوال که چه کسانی باید در سامانه سهام عدالت ثبت نام کنند، گفت: بنده تقاضا دارم صرفاً افرادی که تمایل دارند، خودشان سهامشان را مدیریت کنند وارد شوند. اجباری برای آزادسازی سهام عدالت همه مشمولان وجود ندارد.

عرضه سهام عدالت در بورس به چه صورتی است؟

علیرضا صالح در پاسخ به این سوال که عرضه این سهام در بورس به چه صورتی است، گفت: شورای عالی بورس بنابر ابلاغیه رهبری سازوکار را مشخص خواهد کرد که مردم به چه صورتی می‌توانند ورود کنند، باید منتظر بمانیم مصوبه شورای عالی بورس صادر شود.

صالح در پایان گفت: بنابراین در گام اول مردم انتخاب می‌کنند که آیا مایل هستند مدیریت سهام با خودمان باشد یا خیر در صورت موافقت شرکت سپرده گذاری بورس اوراق بهادار سهام عدالت را از سهام شرکت سرمایه گذار استانی کم کرده و به نام افراد اضافه می‌کند.

جهت پرداخت قبض می توانید از سامانه پرداخت بامن24 اقدام نمایید.

۳ شرط مهم رهبر انقلاب برای آزادسازی سهام عدالت

رهبر انقلاب در ابلاغیه ای با درخواست دولت برای آزادسازی سهام عدالت موافقت کردند.

در این ابلاغیه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای به سه شرط مهم برای عملیاتی سازی آزادسازی سهام عدالت اشاره کرده‌اند و فرموده‌اند:

با آزادسازی سهام عدالت با رعایت امور زیر، موافقت می‌شود:

 1. دارندگان سهام عدالت مجازند در محدوده زمانی مشخص مالکیت مستقیم سهام شرکت‌های سرمایه‌پذیر را انتخاب نمایند و به تناسب، نقش مدیریتی خود را ایفا کنند.
 2. مقررات مورد نیاز جهت انتقال سهام به صاحبان سهام عدالت توسط شورای عالی بورس تدوین و تصویب شود. این مصوبات برای کلیه دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجراست.
 3. نسبت به سهام باقیمانده در شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، شورای عالی بورس موظف است ضمن تشویق ماندگاری صاحبان سهام در شرکت‌های مذکور، از طریق مبادی ذیربط هرچه زودتر زمینه‌ی ورود آن شرکت‌ها را در بورس فراهم نماید.

مهلت ثبت نام در سامانه سهام عدالت

به گزارش خبرگزاری ایرنا، علیرضا صالح گفت: از امروز 10 اردیبهشت یک دسترسی را برای مردم آماده می‌کنیم و در اختیار آنها قرار می‌دهیم تا اعلام کنند که آیا می‌خواهند سهام عدالت در اختیار خودشان باشد و خود نسبت به سهام مدیریت و مالکیت داشته باشند و یا به دنبال این هستند تا به صورت غیرمستقیم از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مورد معامله قرار بگیرند.

مشمولان سهام عدالت به مدت 30 روز مهلت دارند، به منظور آزادسازی سهام عدالت خود، به سامانه سهام عدالت مراجعه کنند.

ورود به سامانه سهام عدالت

ابتدا وارد سامانه سهام عدالت به آدرس زیر شوید و گزینه “ورود به سامانه” را انتخاب کنید.

https://www.samanese.ir/

سامانه سهام عدالت

مقررات سامانه را مطالعه کنید و بعد از تأیید، روی دکمه “ادامه” بزنید.

 • این سامانه برای مشاهده خلاصه وضعیت سهام داران سهام عدالت است.
 • اطلاعات درخواست شده در این سامانه باید با دقت و توسط شخص سهام دار، بازماندگان ایشان و یا ولی، وکیل، قیم قانونی آنها وارد شود.
 • وارد نمودن شماره تلفن همراه معتبر در سامانه به منظور ثبت شماره شبای بانکی الزامی است، سازمان خصوصی سازی اجازه دارد در مواقع ضروری جهت اطلاع رسانی با شماره تلفن همراه اعلام شده از طریق پیامک یا تماس تلفنی ارتباط برقرار نماید.
 • حداكثر زمان درنظر گرفته شده برای هر بار استفاده از سامانه 10 دقیقه می باشد. پس از پایان زمان مذكور، مراجعه کننده باید از ابتدا به سامانه وارد شود.
 • در صورتی که در مراحل شناسایی بیش از سه بار، اطلاعات هویتی نادرست انتخاب شود، دسترسی به سامانه تا 72 ساعت مسدود می گردد.
 • فعالیت مراجعین در این سامانه ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.

سپس کد ملی و کد امنیتی را وارد کنید، در صورت یکه می‌خواهید استعلام سریع بگیرید، گزینه “استعلام سریع” را انتخاب کنید. در صورتی که می‌خواهید از صورت وضعیت دارایی سهام و آزادسازی سهام اطلاع یابید، گزینه “ادامه” را انتخاب کنید.

در ادامه باید مشخصات فردی خود را انتخاب کنید، در صورتی که مشخصات به درستی انتخاب شود، صفحه زیر نمایش داده می‌شود.

ویدئوی آموزش ثبت شماره شبا برای واریز سود سهام عدالت را از دست ندهید

استعلام وضعیت سهامدار در سامانه سهام عدالت

با انتخاب مشاهده صورت وضعیت دارایی سهام، گزارش زیر نمایش داده می‌شود.

ارزش و قیمت سهام عدالت چقدر است؟

ارزش و قیمت سهام شما در صفحه صورت وضعیت دارایی سهام عدالت، ارزش سهام مشخص شده است.

آزادسازی سهام عدالت

در صورتی که تمایل به آزادسازی سهام عدالت خود را دارید، طرح آزادسازی را انتخاب کنید و مراحل بعدی را ادامه دهید.

آزادسازی سهام عدالت

حتماً بخوانید: راهنمای قدم به قدم ثبت نام اولیه در سامانه سجام بورس

استفاده از روش سهامداری مستقیم

شرایط روش سهامداری مستقیم در تصویر زیر نمایش داده شده است. سهامدارانی که از روش سهامداری مستقیم استفاده کنند، می‌توانند بعد از گذشت 2 ماه از درخواست خود، وارد سامانه سجام شده و از تعداد سهام تخصیص یافته شده نزد شرکت‌های سهام عدالت اطلاع یابند.

استفاده از روش سهامداری مستقیم

پس از انتخاب گزینه “ثبت و ادامه” در صفحه باز شده، امکان ویرایش شماره وجود دارد. شماره تلفن همراه خود را تآیید کنید و ادامه دهید.

استفاده از روش سهامداری مستقیم

سپس کد 6 رقمی پیامک شده را وارد کنید.

با انتخاب گزینه “ثبت نهایی” رسید اطلاعات ثبت شده نمایش داده می‌شود. بعد از اینکه سهام عدالت خود را آزاد کردید، ظرف مدت 2 ماه فرصت دارید، در سامانه سجام ثبت نام کنید و کد بورسی دریافت کنید.

حتماً بخوانید: سامانه سجام چیست و چه مزایایی دارد؟ + پاسخ به سوالات کاربران سجام

استفاده از روش سهامداری غیرمستقیم

شرایط استفاده از روش سهامداری غیرمستقیم در تصویر زیر نمایش داده می‌شود. سهامدارانی که از روش سهامداری غیرمستقیم استفاده می‌کنند، مدیریت و مالکیت سهام عدالت آنها، از طریق شرکت های سرمایه گذاری استانی ساماندهی می شود و حق دخل و تصرف درآن را نخواهند داشت.

جهت خرید شارژ، بسته اینترنت و استعلام قبوض از طریق لینک زیر به سامانه بامن۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن بامن۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود اپلیکیشن بامن۲۴ از کافه بازار

دانلود مستقیم اپلیکیشن بامن۲۴

وب‌سایت خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبض بامن۲۴

از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم.

فیسبوک توییتر لینکداین تلگرام واتس اپ

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 1725
دوست نداشتم: 1631
میانگین امتیازات: 1.06

88 دیدگاه در “جهت آزادسازی سهام عدالت اینجا کلیک کنید

Avatar

سلام من میخوام آزاد سازی کنم میرم تو سایت نمیشه تغیر میزنم نمیشه باید چکار کنم راهنمای کنین ممنون

  Avatar

  با سلام دوست عزیز زمان آزاد سازی به اتمام رسیده است.

   Avatar

   سلام من کافی نت رفتم.اما نمیدونم چنددرصد سهامم آزاد شده و ایا کد بورسی به من تعلق گرفته یانه.قبلا۳۰درصد که آزادشد زیرنطر بانک بود ک روزانه ۴هزار ۱۰هزار واریز میشد.الان اطلاع ندارم فروش مرحله جدیدم رو زیرنظر بانک دادن یانه؟ مهلت داره اگه زیر نطر بانک باشه دربیارم و شخصی کنم؟؟

    Avatar

    سلام این جانب فرهنگی هستم با توجه به اینکه سهام عدالت خودم را که پدرم از طریق ایثار گری به غیر از خودشان می توانستند برای چهار نفر از اعضای خانواده هم سهام عدالت بگیرند گرفته اند از طریق آموزش وپرورش سه نفر از اعضای خانواده ام را ثبت نام کردم برای هیچ کدام برگه سهام نیامد همسرم هم خانه دار است وتحت پوشش من است خواهشمندم راهنمایی فرمایید برای سهام خانواده ام چه کار باید بکنم

     @e-taheri

     سلام جناب حنیفی عزیز
     کد ملی تون رو در سامانه سهام عدالت بزنید، ببینید سهام بهتون تعلق گرفته یا نه. ملاک برگه سهام نیست

      Avatar

      سلام خسته نباشید ببخشید من شماره شبا ثبت نکردم شماره همراه هم همینطور امکان داره برم دوباره شماره شبا و تلفن ثبت کنم بعد ازاد سازی هم بصورت خودکار غیر مستقیم انتخاب شده لطفا راهنمایی کنید ممنون/

       @e-taheri

       سلام حمید عزیز
       به سامانه sahamedalat.ir مراجعه کنید.

        Avatar

        سلام خسته نباشید. من سهام عدالتم غیر مستقم. چطوری میتونم بفرشمش؟

         @e-taheri

         سلام جناب روئین عزیز
         باید صبر کنید تا شرکت استانی وارد بورس بشه بعد قابل معامله خواهد شد.

          Avatar

          سلام ببخشید من بدلایل نتونستم سهام خود و خانواده ام رو آزاد کنم و هیچ کاری نکردم. ووقتش هم رد شده است. در سایت سهام عدالت رفتم زدن روش غیرمستقیم برای شما فعال است. حالا رفتم بانک مورد نظر میگن ثبت نشده و نمیشه کاری کنیم اخه روش غیرمستقیم رو دولت انتخاب کرده! بعدش میگن دولت سهمت رو برداشته برا خودش و نمیشه بفروشی…! اخه این حق ما هس ک نتونیم سهام مون رو بفروشیم و سنگ جلو مون بزارن… حتما نیاز داریم ک میفروشیم…
          از شما راهنمایی میخام که چیکار کنم چون واسه ی خونواده اینجور مشکل پیش اومده. الان خیلی ها نمی دونستن ک چیکار کنن و مثل ما هستن اخه یعنی حقشون باید پایمال شه؟!؟
          ممنون

           @e-taheri

           سلام یاسر عزیز
           متأسانه هیچ کاری نمیشه انجام داد. حق شما به هیچ عنوان پایمال نشده و سهام عدالت شما در شرکت های استانی محفوظ هست. فقط چون آزادسازی مستقیم رو انتخاب نکردید، مدیریت اون رو شرکت دیگری انجام میده.

            Avatar

            با سلام و خسته نباشید پرسخ و پاسخ مفیدی رو مطالعه کردم از شما ممنونم اما یه سوال دیگه اینکه متاسفانه من اطلاع از مهلت مشخص برای تغییر سهام نداشتم و هیچ اقدامی انجام ندادم اما با توجه به پاسخ های شما که اجازه فروش سهام را بالاخره خواهند داد اما بنده قصد فروش ندارم میخام تو بورس فعالیت کنم چه باید کرد؟ ممنون

             @e-taheri

             سلام مریم عزیز
             از شما ممنونم. درصورتی که سهام های استانی وارد بورس بشن، شما هم می‌تونید فعالیت داشته باشید.

              Avatar

              سلام من سهام عدالت دارم اما برگه سهامم رو وقتی ازدواج کردم گمش کردم ایا الان راهی هست تا بتونم سهام عدالتمو ازادسازی کنم یا چون اون برگه رو گم کردم دیگه سهام عدالت بهم تعلق نمیگیره و از بین رفته؟؟لطفا جواب بدین ممنون

               @e-taheri

               سلام ملیحه عزیز
               داشتن برگه سهام عدالت ملاک نیست. اما مهلت آزادسازی سهام عدالت تمام شده

                Avatar

                سلام من باید چیکار کنم ازاد سازی کنم الان سابت هابسته هسته توراخدابگین چیکارکنم

                 @e-taheri

                 سلام حسین عزیز
                 مهلت آزادسازی سهام عدالت تمام شده، اما اگر قصد فروش دارید، نگران نباشید. کم کم سهام عدالت قابل معامله خواهد شد.

                  Avatar

                  سلام خسته نباشید کسانی که هیچ روشی را انتخاب نکردند ایا دوباره برای ازاد سازی وقتی معین میکنند که روش مستیم یا غیره مستقیم را انتخاب کنند

                   @e-taheri

                   سلام داوود عزیز
                   طبق اطلاعیه اخیر سازمان آزادسازی سهام عدالت، کسانی هم که روش غیر مستقیم رو انتخاب کردند، سهامشون قابل معامله شده

                    Avatar

                    سلام خسته نباشید
                    واسه اینکه بخوام سهاممو بفروشم روش ازاد سازی غیرفعال شده نمیدونید کی باز فعال میشه ک من روش مستقیم رو انتخاب کنم؟؟

                     @e-taheri

                     سلام سارا عزیز
                     اخباری منتشر شده منبی بر اینکه فروش سهام به روش غیرمستقیم امکان پذیر خواهد شد. باید صبر کنید تا نتیجه اعلام شود

                      Avatar

                      سلام خوبید حسین زاده هستم من چکار کنم به کجا برم تا بتوانم شماره موبایلم را تغییر دهم خواهشن راهنمایی فرمایید

                       @e-taheri

                       سلام جناب حسین زاده عزیز
                       در این مورد اطلاعی ندارم.

                        Avatar

                        سلام میخواستم شماره موبایلم را در سایت عوض کنم خواهشن راهنمایی نمایید

                         @e-taheri

                         جناب صمدزاده عزیز
                         بنده نمیتونم این کار رو انجام بدم. مهلت تغییر شماره تمام شده

                          Avatar

                          میتونید ب سایت sahamedalat.ir مراجعه و شمارتونو ویرایش کنید

                           @e-taheri

                           سلام فرزان عزیز
                           از اینکه دیدگاهتون رو با ما به استراک گذاشتید، سپاسگزارم.

                            Avatar

                            سلام من روش غیرمستقیماانتخاب کردم آیاالان میتونم تعقیرش بدم چون وارد سایت سهام که میشم گذینه ی تعقیر ازادسازی غیرفعاله؟

                             @e-taheri

                             سلام رویا عزیز
                             خیر دیگه امکان تغییر روش نداره

                              Avatar

                              سلام کارهای سجام روانجام بدیم بهتره یاکه انجام ندیم فرقش چیه خواهشمندم راهنمایی کنید

                               @e-taheri

                               سلام صبا عزیز
                               اگر در بورس سهام دارید و سهام عدالت رو آزاد کردید. ثبت نام در سجام اجباری هست.

                                Avatar

                                به نظر شما روش مستقیم خوبه یا غیرمستقیم؟؟؟؟؟؟

                                 @e-taheri

                                 سلام امین عزیز
                                 نظر شخصی من این هست که اگر کار با بورس رو یاد دارید، آزاد کنید.

                                  Avatar

                                  تفاوتشو اگه شد بگید.باتوجه به اینکه دربورس سررشته نداریم.فکر کردیم پول رو یکجا میدن نه هر۶ماه ۳۰درصد.اگه نمیخوام بفروشیم ونگه داریم.ارزشش بالا میره درروش مسقیم؟

                                   @e-taheri

                                   سلام نیلوفر عزیز
                                   پیشنهاد می‌کنم اطلاعات خودتون رو در رابطه با بورس افزایش بدید تا ارزش سهامتون بالا بره. اگر در بورس خوب کار کنید، ارزش سهام شما از روش غیر مستقیم هم بالاتر خواهد رفت.

                                    Avatar

                                    سلام باتشکر .من قبل ازاینکه وارداین سامانه بشم ازطریق کافینت ازادسازی روانجام دادم الان میشه صورت وضعیت خودم رو ازطریق گوشی پیدا کنم لطفاتوضیح بدین

                                     @e-taheri

                                     سلام علی عزیز
                                     بله امکان پذیر هست. شما باید وارد آدرس اینترنتی https://www.samanese.ir/ بشید. بعد از وارد کردن کد ملی و تأیید مشخصاتتون، صورت وضعیت سهامتون نمایش داده میشه

                                      Avatar

                                      وقت بخیر من خیلی وقته ثبت نام کردم حتی سود سهامم برام‌میریختن الان ازاد سازی کروم و احراز هویت و سایت سجوم هم همه کارارو انحام دادم اما شناسایی نمیکنه ایا با مراجعه به خود بانک سهامم رو شناسایی‌میکنن خسته شدم بخدا ۲ قرون انقد با درد سر اخه؟

                                       @e-taheri

                                       سلام فاطمه عزیز
                                       به نظرم یکم صبر کنید تا شناسایی کنه.

                                        Avatar

                                        خواهشن منم راهنمایی کنید برافروش میخوام تایید نهایی رو بزنم که کدبیاد میگه دستورارسالی تکراری میباشد خواهشن کمکم کنید

                                         @e-taheri

                                         سلام مجید عزیز
                                         مراحل رو از ابتدا انجام بدید

                                          Avatar

                                          سلام ببخشید درست اینجا درباره سهام عدالت ولی درباره صندوق etfحتما شماره موبایل بنام شخص باش

                                           @e-taheri

                                           سلام ثمین عزیز
                                           بله برای صندوق etf باید شماره به نام شخص باشد.

                                            Avatar

                                            سلام من سجام ثبت نام کنم کد معاملاتی میدن بعداز احراز هویت؟ بعد دریک کارگزاری مراجعه کنم واسه کد بورسی؟میشه مراحل و توضیح بدید

                                             @e-taheri

                                             سلام نهال عزیز
                                             کد بورسی و کد معاملاتی هر دو یکی هستند. شما بعد از ثبت اولیه در سجام، باید هم احراز هویت بشید هم در کارگزاری ثبت نام کنید تا کد بورسی به شما تعلق بگیرد.

                                              Avatar

                                              به غیر از سامانه سجام، به سامانه ی دیگری هم نیاز هست؟؟
                                              لطفا معرفی کنید

                                               @e-taheri

                                               سلام دوست عزیز
                                               بعد از ثبت نام در سامانه سجام، باید احراز هویت بشید و در کارگزاری ثبت نام کنید.

                                                Avatar

                                                سلام الان حتما باید تو سجام ثبت نام کنیم؟ کدبورسی وخودمون بگیریم یا خودشون تعلق میدن؟

                                                 @e-taheri

                                                 سلام شکیبا عزیز
                                                 درصورت آزادسازی سهام عدالت به روش مستقیم، به مدت دو ماه فرصت دارید، در سامانه سجام ثبت نام کنید و کد بورسی دریافت کنید. کسی به شما کد بورسی نمی دهد.

                                                  Avatar

                                                  ایا برای کسانیکه از روی اشتباه روش مستقیم را انتخاب کزدند فرصت ویرایش داده میشه؟؟

                                                   @e-taheri

                                                   سلام معصومه عزیز
                                                   خیر فرصت ندارید.

                                                    Avatar

                                                    سلام،الان خبری خوندم ک میگن در روش غیرمستقیم ارزش سهام دوبرابر میشه ولی روش مستقیم این طور نیست ینی ماک مستقیم انتخاب کردیم ضرر کردیم؟

                                                     @e-taheri

                                                     سلام مهتای عزیز
                                                     طبق خبری که منتشر شده گفتن احتمال دارد دو برابر شود. پس نگران نباشید شما اگر در بورس خوب کار کنید، می‎تونید خودتون سهامتون رو دو برابر کنید.

                                                      Avatar

                                                      salam man aslan sabte nam nakardam baraye sahame edalat.chekar bayad bokonam?

                                                       @e-taheri

                                                       سلام جناب مرادی عزیز
                                                       هنوز اخباری مبنی بر ثبت نام جدید سهام عدالت منتشر نشده است.

                                                        Avatar

                                                        سلام ببخشید من آزادسازی به روش مستقیم رو انجام دادم ولی یادم رفت کدپیگیری رو بردارم . مشکلی ایجاد میشه؟ حتما باید کد پیگیری داشته باشیم؟

                                                         @e-taheri

                                                         سلام سحر عزیز
                                                         در این مورد اخباری منتشر نشده، شاید بعدا امکان بازیابی کد رهگیری را کد ملی وجود داشته باشد

                                                          Avatar

                                                          بنظرشما کدوم روش بهتره؟ مستقیم یا غیرمستقیم؟

                                                           @e-taheri

                                                           سلام مهدیه عزیز
                                                           این انتخاب شخصی هست.

                                                            Avatar

                                                            سلام من از بورس سررشته ایی ندارم و روش مستقیمم انتخاب کردم با توجه ب اینکه فعلا قصد فروششم ندارم لازم ب کارگزاری مراجعه کنم تا اونا نظارت داشته باشندیا ن فقط براخرید وفروش ب کارگزاری مراجعه کنم،ایا در روش مستقیم سودی دریافت میکنم؟

                                                             @e-taheri

                                                             سلام متین عزیز
                                                             دریافت کد بورسی الزامی هست. به کارگزاری مراجعه کنید، بهتر هست.

                                                              Avatar

                                                              سلام،ببخشید سودی ک از روش مستقیم بهمون سالیانه تعلق میگیره با سودی ک از روش غیرمستقیم دریافت میکنن یکیه؟باتوجه ب اینکه نمیخام تو روش مستقیم خریدو فروشی داشته باشم همینجوری باش

                                                               @e-taheri

                                                               سلام رها عزیز
                                                               طبق اطلاعاتی که من به دست اوردم، گفتند که هیچ تفاوتی در سودهی ندارند.

                                                                Avatar

                                                                سلام آقای طاهری عرض ادب
                                                                خاستم ازتون بپرسم من ازدواج کردم و امشب سهام خانومم رو آزاد سازی کردم با درخاست خودشون و خاستم سهام خودمو آزاد سازی کنم ولی با توجه به یک موضوع گفتم اول از شما بپرسم بعد اقدام کنم
                                                                خانومم بنده لیسانس هستن و راحت میتونن کد بورسی بگیرن ولی بنده چون زیر دیپلم هستم خاستم بپرسم من قبلا اقدام کردم ولی برای گرفتن کد بورسی حداقل نیاز به فوق دیپلم هست و عملا به من نمی دن اینجا سواله اگه من آزاد سازیش کنم چطور میشه فروخت ؟
                                                                و چیزی که برام مهمه آیا روشی هست که من بتونم سهامم رو آزاد سازی کنم ولی اختیار سهامم رو بدم به خانومم تا با کد بوریس معامله کنه
                                                                چون عملا من به این پول نیاز ندارم و میخواد کلا بدم به خانومم سهم خودمو ممنون میشم راهنمایی کنید ؟
                                                                قیمت سهام من 1 میلیون تومنی بوده
                                                                قیمت سهام خانومم 700 هزارتومنی بود
                                                                با سپاس

                                                                 @e-taheri

                                                                 سلام سعید عزیز
                                                                 چرا می‌گید نیاز به فوق دیپلم داره؟ من در مورد اینکه مدرک در دریافت کد بورسی تأثیر داره، نشنیدم.
                                                                 شما هم سهامتون رو آزادسازی به روش مستقیم بزنید، بعد اقدام به دریافت کد بورسی کنید.

                                                                  Avatar

                                                                  سلام خسته نباشید ببخشید وقتتون گرفتم من بخوام سهام خودمو بفروشم شرایطی وجود داره ؟بنده تا حالا از سهام عدالت چیزی برداشت نکردم حتی درخواست کد شبا کردن برای واریز ولی بنده گذاشتم تو سهام بمونه میشه بگین سهام بنده چقد میرزه؟؟؟

                                                                   @e-taheri

                                                                   سلام سعید عزیز
                                                                   شما وارد سامانه سهام عدالت بشید، بعد از وارد کردن کد ملی و اطلاعاتی هویتی خودتون، روی گزینه صورت وضعیت بزنید، اونجا نشون میده که ارزش سهام شما چقدر هست.

                                                                    Avatar

                                                                    با سلام و عرض خسته نباشید
                                                                    دو سوال داشتم که من در زمان آزاد کردن سهام کدپیگیری یادداشت نکردم و شما میگید مجدد وارشوید و سیستم کدپیگیری را می آورد اما نمیاره و دوم باید در سامانه سجام حتما با همون شماره شبا ثبت نام کنیم یا میتونیم در سجام و کارکزاری از حساب های دیگر استفاده کنیم ممنون که جواب بدین

                                                                     @e-taheri

                                                                     سلام حسین عزیز
                                                                     1. ازینکه این روش جواب نداد، متأسفم.
                                                                     2. در سامانه سجام نوشته شده، شما می‌توانید برحسب صلح دید شماره حساب خود را تغییر دهید.

                                                                      Avatar

                                                                      سلام ببخشید من از بورس اطلاعاتی ندارم با توجه ب اینکه میخام سهامم دست خودم باش وسودشم دریافت کنم اگم لازم شد بعدا بفروشم ،اگه روش مستقیم وانتخاب کنم لازم کنترلی داشته باشم رو سهامم چون نمیخام ک خرید وفروش کنم فقد میخام سودشو بگیرم ، ینی ممکن سهاممدبره بالا سودم بیشتر میشه بره پایین سودم کم میشه لازم نیس کار کنم ک؟؟میشه راهنماییم کنید

                                                                       @e-taheri

                                                                       سلام گیسو عزیز
                                                                       آزادسازی مستقیم یعنی سهام دست شماست و امکان خرید و فروش و دریافت سود مستقیماً در اختیار شماست.
                                                                       اما آزادسازی غیر مستقیم فقط سود سهام عدالت به حساب شما واریز خواهد شد.

                                                                        Avatar

                                                                        سلام من وارد سامانه سهام عادلت روش ازاد سازی سهام عدالت رازدم کد پیگیری داخلش نبود فقط نوشته بود چه زمانی ثبت نام کردیم کد ننشته بودن

                                                                         @e-taheri

                                                                         سلام محمدرضای عزیز
                                                                         از اینکه این روش کار نمیکند، متأسفم. در مورد راه حل این مشکل روش دیگری پیدا نکردم.

                                                                          Avatar

                                                                          کسی ک فوت شده سهام عدالتش چی میشه

                                                                           @e-taheri

                                                                           سلام جناب سارانی عزیز
                                                                           طبق خبرهای منتشر شده، تا اطلاع بعدی باید منتظر تعیین تکلیف سهام عدالت متوفی باشید.

                                                                            Avatar

                                                                            سلام من کد پیگیری رو یادداشت نکردم وقتی هم دوباره میرم نشون نمیده چیکارکنم؟

                                                                             @e-taheri

                                                                             سلام رضا عزیز
                                                                             متأسفانه نمایش نمیده. در این مورد اطلاعی ندارم.

                                                                              Avatar

                                                                              سلام یه سوال داشتم،بعد از اتمام مرحله مستقیم یه کد پیگیری شش رقمی میاد،اونو یادداشت نکردم ، راهی نداره؟بودن اون الزامی هستش ؟
                                                                              لطفا پاسخ بدین

                                                                               @e-taheri

                                                                               سلام فرشید عزیز
                                                                               مجددا وارد سامانه سهام عدالت بشید و بعد از انتخاب روش آزادسازی، به شما پیامی مبنی بر اینکه قبلا آزادسازی رو انجام دادید، نمایش داده میشه، بعد سیستم کد رهگیری شما رو نمایش میده.

                                                                                Avatar

                                                                                باسلام،1.اگه ازهردوروش چه مستقیم وچه غیرمستقیم یکی ازاینهاروانتخاب کنیم ایاهردونیازبه ثبت نام درسجام رودارن؟2.پارسال درسایت سجام ثبت نام انجام دادم وبعدازاحرازهویت کدبورسی گرفتم بازم نیازه بخاطرسهام عدالت عضوسجام بشم یاهمون یک مرتبه کافیه،باتشکر

                                                                                 @e-taheri

                                                                                 سلام اکبر عزیز
                                                                                 1. تنها زمانی نیاز به ثبت نام در سامانه سجام دارید که از روش مستقیم استفاده کنید.
                                                                                 2. خیر دیگر نیازی به ثبت نام مجدد نیست.

                                                                                  Avatar

                                                                                  چطور میشه سهام عدالت رو بفروشیم

                                                                                   @e-taheri

                                                                                   سلام جناب نوری عزیز
                                                                                   شما از روش مستقیم اقدام به آزادسازی سهام عدالت خود کنید. بعد از دو ماه با ورود به سامانه سجام از تعداد سهام تخصیص یافته به خود مطلع شوید. سپس می‌توانید اقدام به فروش سهام عدالت خود کنید.
                                                                                   فراموش نکنید که باید در سامانه سجام کد بورسی گرفته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر روی راهنمای قدم به قدم ثبت نام اولیه در سامانه سجام بورس کلیک کنید.

                                                                                    Avatar

                                                                                    سلام قیمت سهام عدالت چقدر هست?

                                                                                     @e-taheri

                                                                                     جناب نوری عزیز
                                                                                     قیمت سهام احتمال تغییر قیمت سهام در روزهای آتی وجود دارد. در حال حاضر هر سهم به ارزش یک میلیون تومانی، 15 میلیون تومان قیمت دارد.

                                                                                      Avatar

                                                                                      سلام کدپیگیری آزادسازی سهام یادداشت نکردم چگونه می توانم کدبازیابی کنم

                                                                                       @e-taheri

                                                                                       سلام جناب راهورد عزیز
                                                                                       دوباره وارد سامانه سهام عدالت بشید، بعد از انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت، پیغام قبلا ثبت نام کردید، نمایش داده میشه. سپس سیستم کد رهگیری رو به شما نمایش میده.

                                                                                        پاسخ دهید

                                                                                        نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *