بامَن 24

تغییر در فرآیند احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

تغییر در فرآیند احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

به منظور افزایش امنیت اطلاعات مشترکین و کاهش برخی از مشکلات  و خطاهای احتمالی که منجر به بروز برخی مسائل حقوقی نیز میگردد، تغییرات جدیدی در پورتال clm برای احراز هویت در زمان ثبت نام و تعویض سیم کارت صورت گرفته است و از این پس، در هنگام ثبت نام و یا تعویض سیم کارت، رمز یکبار مصرف برای مشترک ارسال می‌گردد.

آموزش خرید پین شارژ و چاپ پین در پنل فروشگاهی بامن ۲۴

منتشر شده در گروه آموزش تیم تضمین کیفیت بخش فروش و توزیع شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل

احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبوض را با بامن۲۴ تجربه کنید

نحوه ورود به clm

نمایندگان جهت ورود به پورتال clm می‌توانند به سایت ایرانسل مراجعه کنند و گزینه توزیع کنندگان را در پایین صفحه انتخاب کنند.

احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

در صورت تمایل به همکاری با ایرانسل و فروش محصولات ایرانسل می‌توانید به یکی از روش‌های زیر درخواست خود را ثبت کنید:

حتماً بخوانید: 📲 مزایا و روش‌های تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی ایرانسل، همراه اول و رایتل

مراحل اجرا برای ثبت نام

بعد از وارد نمودن شماره کد ملی و شماره تلفن جایگزین، به صورت خودکار این اطلاعات با سامانه شاهکار بررسی شده و در صورتی که مشکل وجود نداشته باشد، گزینه مربوطه تأیید خواهد شد که با رنگ سبز نمایش داده می‌شود؛ در غیر این صورت چنانچه مالکیت خط جایگزین با کد ملی وارد شده یکسان نباشد، درخواست تأیید نمی‌شود و نیاز است تا مشترک، شماره تلفن دیگری را اعلام کند. مشترک می‌تواند از شماره سایر اپراتورهای دیگر نیز که به نام خود باشد، برای شماره جایگزین استفاده نماید.

سامانه شاهکار ایرانسل

سامانه شاهکار جهت سنجش هویت کاربران اپراتورها طراحی شده است و صحت اطلاعات مشترکین را اعلام می‌کند.

درصورتی که درخواست تأیید شود:

احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

درصورتی که درخواست تأیید نگردد:

احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

حال بعد از تأیید درخواست مشترک،رمز عبور یکبار مصرف برای شماره جایگزین ارسال خواهد گردید که نیاز است رمز را از ایشان دریافت و در پنجره ای که نمایش داده می‌شود، وارد کنید. در ادامه سایر مراحل فرایند،همانند قبل خواهد بود.

احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

نکته
لازم به ذکر است دریافت رمز عبور یکبار مصرف شامل ثبت نام سیم کارت نسل چهار ثابت TD_LTE نمی‌گردد.

حتماًبخوانید: آموزش جامع ترابرد به اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل+ تصاویر

مراحل اجرا برای تعویض سیم کارت

برای ادامه فرایند تعویض سیم کارت نیز همانند مراحل ثبت نام نیاز به وارد نمودن رمز عبور یکبار مصرف می‌باشد. در انجام این فرایند نیز، نیاز است توجه کنیم دو حالت زیر وجود دارد:

حالت اول: مشترک شماره تلفن خود و سیم کارت خود را در اختیار دارد، بنابراین برای دریافت رمز عبور یکبار مصرف، از همین شماره می‌توانیم استفاده کنیم. (مانند فرایند تبدیل سیم کارت اعتباری به دائمی)

حالت دوم: مشترک شماره تلفن خود و سیم کارت خود را در اختیار ندارد، بنابراین لازم است،برای دریافت رمز عبور یکبار مصرف، یک جایگزین از ایشان دریافت کرده تا رمز عبور یکبار مصرف به خط جایگزین ارسال گردد. (مانند زمانی که سیم کارت سوخته یا به سرقت رفته)

نکته مهم:
همانند فرایند ثبت نام، اطلاعات ثبت نامی شماره جایگزین نیز با کد ملی مشترکی که شماره ایرانسلی دارد، به صورت خودکار در سامانه شاهکار بررسی می‌گردد:

درصورتی که کد ملی جایگزین اعلام شده، با اطلاعات ثبت شده مشترک در clm، همخوانی داشته باشد، ادامه فرایند تعویض سیم کارت بدون مشکل و مطابق با روال سابق خواهد بود.

درصورتی که کد ملی جایگزین اعلام شده، با اطلاعات ثبت شده مشترک در clm، همخوانی نداشته باشد، لازم است تا مشترک شماره جایگزین دیگری که به نام خودش است را مجددا اعلام نماید.

احراز هویت برای ثبت نام و تعویض سیم کارت در clm

جهت خرید شارژ، بسته اینترنت و استعلام قبوض از طریق لینک زیر به سامانه بامن۲۴ مراجعه کنید و یا اپلیکیشن بامن۲۴ را دانلود نمایید:

دانلود اپلیکیشن پرداخت قبض بامن۲۴ از کافه بازار

دانلود مستقیم اپلیکیشن بامن۲۴

وب‌سایت خرید شارژ، بسته اینترنت و پرداخت قبض بامن۲۴

از اینکه دیدگاه خود را با ما در میان می گذارید، سپاسگزاریم.