بامَن 24

پرداخت قبوض برق

روش های پرداخت قبوض برق

بامن24 با ارائه خدمات پرداخت قبوض برق، آب، گاز، تلفن همراه، پرداخت جریمه های رانندگی، قبض تلفن همراه و سایر خدمات خود، استعلام و پرداخت قبوض را بسیار راحت تر نموده است. برای اطلاع از جزئیات مصرف برق خود، کافیست از سامانه بامن24 استفاده نمایید. این سامانه در راستای کمک به حذف قبوض کاغذی با ارائه قبض الکترونیکی برق شما را از دریافت قبض های کاغذی بی نیاز می کند و تنها با وارد نمودن شناسه قبض برق مورد نظر می توانید از اطلاعات اشتراک خود مانند تاریخ های قرائت کنونی و پیشین، عوارض برق، هزینه های انرژی، ارزشهای افزوده، تاریخ صدور قبض، مصرف پرباری، نوع ولتاژ، آبنومان، مصارف میان باری، مبلغ بیمه، شماره بدنه کنتور و هزینه مصرفی خود مطلع و اقدام به پرداخت کنید.

برای استعلام قبوض و مشاهده و پرداخت آن می توانید از قسمت مشخص شده در صفحه نخست وبسایت بامن24 استفاده نمایید. و با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت در هرکجای کشور که هستید اقدام به انجام تراکنش مد نظر خود کنید، این در حالی است که پرداخت قبوض برق از طریق شرکت توزیع برق فقط به صورت استانی میسر می باشد.

حذف قبض کاغذی

محاسبه هزینه ارسال قبوض برق بسیار ساده است. با در نظر گرفتن مبلغ 100 تومان برای انتشار هر برگه قبض برای هر مشترک و با احتساب داشتن 4 میلیون و 500 هزار مشترک در شهر تهران، شرکت توزیع برق جهت پرداخت قبوض برق در هر دوره، 450 میلیون تومان هزینه چاپ قبض را متحمل می شود، این پایان کار نیست، هزینه های ارسال تا رسیدن به دست مشترک را نیز به این موارد بیافزایید، اینجاست که ضرورت حذف قبض ها کاغذی ملموس تر میشود، این کار سبب می شود که سالانه حدود 4 میلیارد تومان در هزینه های صرفه جویی شود که طبیعتا رقم قابل توجهی می باشد که می تواند صرف پروژه های انتقال نیرو به مناطق و ارائه بهتر خدمات شود.

روش های پرداخت قبوض برق

علاوه بر روش سهل و آسانی که سامانه بامن24 دراختیار مشترکین قرار می دهد، شرکت توزیع برق استان تهران سه راهکار جهت استعلام قبوض برق معرفی نموده است:

  • ارسال پیامک قبض برق به موبایل با شماره 10001521
  • تماس با تلفن گویای 1521
  • مراجعه به آدرس https://tbtb.ir 

ثبت و تغییر شماره ارسال قبض برق با پیامک

برای پرداخت قبوض برق ار طریق پیامک و حذف قبوض کاغذی برق مشترک باید شماره شناسه خود را به همراه ستاره یک (1*) به شماره 10001521 پیامک نماید. ممکن است به دلیل جابجایی و نقل و مکان نیاز به تغییر شماره ارسال قبض داشته باشید. برای منازل استیجاری، مستاجر پس از نقل مکان به محل جدید، شماره شناسه منزل قبل را به همراه ستاره دو به همان شماره پیامک نماید تا ارسال قبض لغو شود و مجددا شماره شناسه منزل جدید را به همراه ستاره یک ارسال نمایید تا جایگزین گردد.

صدور قبض برق المثنی

جهت این امر می توانید به ایمیل زیر درخواست خود را ارسال کنید و منتظر دریافت پاسخ خود باشید.

khmoshtarakin@tbtb.co.ir